Zemřel jeden z průkopníků výroby DPS v Evropě

09.01.2017 14:31

Dne 1. ledna 2017 zemřel ve vysokém věku 85 let Werner Peters, zakladatel firmy Lackwerke Peters GmbH & Co. KG a jeden z průkopníků v oblasti výroby desek plošných spojů v Německu.

Již v roce 1956 se Werneru Petersovi, společně s Fritzem Stahlem z fi. Ruwel a Hermannem Seulem z fi. Isola podařilo rozběhnout první sériovou výrobu DPS v Německu, tím ohlásili začátek průmyslu s plošnými spoji v Evropě. Mnoho z jeho produktových inovací, jako byla první "nekrvácející " pájka  a vynález odtrhovatelných (snímatelných, stripovatelných) pájecích rezistů bylo považováno za významné milníky v elektronické výrobě, a to nejen v Evropě, ale také v rostoucích státech, nazývaných "Asijští tygři", tj. v Jižní Koreji, Taiwanu, Hong Kongu a Singapuru.

Nový směr v podnikání nastartovalo v roce 1970 převzetí Niederrheinische LACKFABRIK v Krefeldu, která vyráběla speciální laky pro elektroniku. V roce 1984 se firma přestěhovala do současné lokality v Kempenu. Od té doby, byl Werner Peters angažován do každodenního života města Kempen. Vedle své dobrovolnické práce v řídících orgánech, technických komisích a představenstvech  průmyslových sdružení VDI / VDE a VDL nebo ZVEI se podílel zejména na podpoře mladých talentů a místních kulturních akcí. Od roku 2000 Lackwerke Peters spolupracuje se školou Luise-von-Duisberg, podporuje vzdělávací projekty doplněné provozní praxí.

V posledních letech se Werner Peters  postupně stáhnul z denní provozní činnosti, protože věděl, že jeho celoživotní úspěch, Peters Group, je v dobrých rukou. S podnikatelskou dalekozrakostí převedl již v roce 1995 řídící úkoly na druhou generaci svých potomků, na svou dceru Brigitte a jejího manžela Ralfa Schwartze,  kteří oba realizují jeho firemní filozofii a základy těchto myšlenek.

Takto skupina PETERS je a zůstává nezávislým inovativním středně velkým rodinným podnikem, který buduje ze své trvalé základy v Německu, aby i nadále mohl být spolehlivým partnerem.