NAN YA - přední výrobce základních materiálů v Číně a na Tchaj-wanu nechal nahlédnout pod pokličku českým a slovenským výrobcům DPS

05.05.2016 12:48

Ve spolupráci s firmou TECHNOLAM z Troisdorfu, která dováží a technicky podporuje výrobky základního materiálu od největšího světového producenta NAN YA Electronic Materials Div., se nám podařilo v posledních březnových týdnech zorganizovat exkurzi do Číny a na Tchaj-wan.

Za účasti ředitelů předních výrobců ze Slovenska a Česka (GATEMA, SQP, CH-Print) jsme navštívili CPCA SHOW 2016, která se koná současně s PRODUCTRONICou Šanghaj. Výstavy jsou zaměřené na asijský trh, ale někteří vystavovatelé byli i pro nás hodně zajímaví.

Poblíž v Kunshanu se nachází jedna ze dvou obřích továren Nan Ya na plátovaný materiál a prepregy, kde jsme prošli stěžejními provozy (spřádání a tkaní skleněného vlákna, konfekce mědi a její laminace ap.). Přes 3 000 pracovníků obsluhuje vysoce organizovanou a  čistou, na energii a prostor náročnou výrobu. Její management, mozek a další závody se však nacházejí na Tchaj-wanu. Zde jsme zase prošli provozy jednoho z "menších" místních výrobců plošných spojů, firmy CIRCUITECH v Chung-Li. Asi 500 zaměstnanců produkuje kolem 250.000 m2 desek ročně, 2-24 vrstvých. Roční obrat dosahuje přes 150 mil. dolarů, přičemž polovina produkce se vyváží mimo Asii. Více než třetina je uplatněna v počítačovém průmyslu, což odpovídá zaměření této mimořádně vyspělé země s pouhými 33 miliony obyvatel.

přes 500 tkacích automatů Toyota utká skleněnou tkaninu, základ plátovaného materiálu

střižna měděné folie

prezentace u tchajwanského výrobce plošných spojů

typická jihočínská krajina: rýžová pole, malé domky, kouřící továrny...

nejpohodlnější způsob dopravy v Číně: vlak

účastníci exkurze