Čiré zalévací hmoty PETERS ELPECAST® v Itálii

18.02.2021 10:37

500 km LED pásů v pěti letech! Toto oznámila italská pobočka PETERS Italia německému ústředí začátkem roku 2021. Jedná se o zalévání LED pásků (pevných i flexibilních) za účelem ochrany před vlivy okolního prostředí pomocí různých verzí čirých hmot série WEPURAN® VT 3402 KK-NV.

Dr. Stefano Falletti ze společnosti Peters Italia potvrzuje rostoucí oblíbenost zalévacích hmot PETERS ELPECAST® v jižní Evropě, a to ročním dvojciferným nárůstem obratu. „Stále více designérů LED-systémů spoléhá na naše křišťálově čiré zalévací pryskyřice ELPECAST® pro aplikace v osvětlení ulic a objektů, umělecká díla, doplňky a bazény.“

Peters Italia má cennou technickou podporu v osobě chemika Marca Perettiho, zabývajícího se polyuretany. Měřitelný úspěch jak ve výrobě, tak i v obratu je dobrým znamením pro centrální vývoj a produkci, že osvětlovací průmysl na jihu stále více důvěřuje výrobkům společnosti Peters.

Fascinující LED osvětlení, které je chráněno čirou zalévací hmotou Peters ELPECAST®. Na obrázku je hotel Sheraton u jezera Como, přechod z hotelu do přilehlého parku. LED ITALY | Stefano Anzini

Jedni z největších zákazníků Peters Italia společnost Light Design a společnost LED ITALY poskytují velmi pozitivní zpětnou vazbu o vlastnostech produktů, a proto používají zalévací hmoty ELPECAST® pro svá svítidla a LED komponenty. V případě společnost LED ITALY se jedná o zalévání pružných LED pásů pomocí PUR pryskyřice PETERS.

Zalévací směsi řady PETERS ELPECAST VT 3402 KK-NV vyrobené v Německu chrání a izolují v elektronickém průmyslu, v technologii senzorů a ve světelné elektronice před extrémními povětrnostními podmínkami a agresivními médii, jako jsou louhy, kyseliny a různé chemikálie. Jsou navíc nákladově efektivní alternativou k silikonovým zalévacím hmotám.