Plnidlo via otvorů ELPEPCB® PP 2794

Lackwerke Peters v oblasti plnidel via otvorů uvádí na trh nový typ ELPEPCB® PP 2794. Tepelné vytvrzení plnidla via otvorů umožňuje rovnoměrné vyplnění otvorů bez bublin pro následné vyrovnání a aplikaci izolační vrsty nebo pokovení, zejména při vakuového plnění. Nový produkt společnosti Lackwerke Peters bude představen na výstavě Productronica 2023 v Mnichově.

Obr. č.1: Zajímavé hrátky světla na desce plošných spojů. Obraz v procházejícím světle ukazuje průchozí otvory vyplněné plugovací pastou. Foto: Lackwerke Peters news.

Na tomto veletrhu pro průmysl výroby elektroniky, který se koná od 14. do 17. listopadu, představí výrobce speciálních polymerních materiálů z Dolního Porýní tuto plnicí pastu vyvinutou ve vlastních výzkumných a vývojových laboratořích.

Žádné trhliny nebo delaminace

„Pasta vykazuje vynikající pokovovatelnost a odolnost vůči praskání a delaminaci,“ popisuje výhody pasty vedoucí výzkumu a vývoje Detlev Schucht. Produkt vyvinutý firmou Lackwerke Peters zvyšuje spolehlivost desky s plošnými spoji. 1 -komponentní systém bez rozpouštědla vyznačující se dlouhou dobou zpracování je dostupný jak v kartuších, tak ve velkých nádobách a podle Detleva Schuchta umožňuje jednoduchou a ekonomickou aplikaci. Upravená tekutost umožňuje plnění ,,tlustších’’ DPS s vyššími poměry stran.

Obr. č.2: Vyplněné průchozí otvory plugovací pastou ELPEPCB® PP 2794. Foto: Lackwerke Peters prezentace.

Při vývoji této pasty byla věnována zvláštní pozornost dosažení co nejvyšší teploty skelného přechodu (Tg) spolu s nízkými koeficienty tepelné roztažnosti (CTE). Termomechanická analýza (TMA) v tahovém módu tedy dosahuje hodnot Tg 158 °C a CTE 25/106 ppm (al/a2). V režimu expanze dosahuje pasta hodnoty Tg 151 °C, zatímco CTE dosahuje 23/72 ppm (α1/α2).

Plnidlo via otvorů bylo vyvinuto udržitelným způsobem v laboratoři Lackwerke Peters

„S novým produktem ELPEPCB® PP 2794 je na trh uvedeno moderní a účinné plnidlo via otvorů „Made in Germany“, které je bez problémů dostupné po celém světě a splňuje požadavky RoHS,“ uvádí Sven Kramer, vedoucí aplikační technologie ve společnosti Lackwerke Peters. Tímto zároveň Lackwerke Peters splňuje princip udržitelnosti. „S naší novou plugovací pastou si může být každý zákazník jistý, že podíl nebezpečných látek, které jsou životnímu prostředí škodlivé a někdy se obtížně likvidují, je maximálním způsobem omezen,“ říká inženýr Sven Kramer.

Rádi se s Vámi uvidíme na Produktronice 2023 na stánku Lackwerke Peters A2.354 nebo B3.343.


Nabízíme kvalitní prověřené materiály pro výrobu elektroniky od prvotřídních světových výrobců.
Díky více jak 25-letým zkušenostem jsme schopni Vám nabídnout odborné poradenství a servis v každé fázi naší spolupráce.
Naše skladové prostory v Brně umožňují vysokou flexibilitu v dodávkách zboží pro všechny regiony v ČR i na Slovensku.