Nepájivá maska pro inkjet Elpejet® IJ 2467

Lackwerke Peters na Productronice 2023 představí výhody své zbrusu nové nepájivé masky pro inkjet Elpejet® IJ 2467. Výrobce povlaků z Dolního Porýní vkládá velké naděje v tuto masku při výstavě na předním světovém veletrhu pro výrobu elektroniky, který se koná v Mnichově od 14. do 17. listopadu. „Náš produkt se vyznačuje tím, že se v povlakové vrstvě při dlouhodobém zatížení nevytvoří žádné trhliny,“ říká Detlev Schucht, vedoucí výzkumu a vývoje ve společnosti Lackwerke Peters.

Právě tato vlastnost se osvědčila zejména při reflow pájení. Lackwerke Peters tento produkt prezentuje na Produktronice ruku v ruce se společností Würth Elektronik GmbH & Co. KG. Circuit Board Technology. Tato společnost patřící do skupiny Würth je jedním z největších výrobců DPS v Evropě. „Společně s Würth Elektronik předvedeme vynikající vlastnosti naší nepájivé masky zainteresovanému publiku z elektronického průmyslu,“ zdůrazňuje chemický inženýr.

Obr. 1: Detlev Schucht (vlevo) a Kevin Poth diskutují o procesu inkjetového nanášení v Peters R&D laboratoři. Foto: Axel Küppers

„Inkjet proces jako varianta digitálního tisku nabízí možnosti pro jemně strukturované nanášení nepájivé masky, což má mnoho výhod pro zákazníky v odvětví DPS,“ říká Kevin Poth, projektový manažer ELPEPCB® ve společnosti Lackwerke Peters. Kromě odolnosti proti prasklinám, desky plošných spojů mohou být inkjetovým nanesením masky označeny jednotlivě, např. pomocí QR kódu, aby bylo možné každé jednotlivé DPS spolehlivě identifikovat a vysledovat, říká projektový manažer pro inkjet stojící vedle testovacího zařízení v Lackwerke Peters laboratoři. „Kromě toho je nepájivá maska Elpejet® IJ 2467 bez rozpouštědel,“ říká tento inženýr a poukazuje na ekologický aspekt. Nanesení masky je také extrémně přesné, takže je produkt aplikován pouze tam, kde opravdu má být. Pokrytí na okrajích desky plošných spojů lze selektivně ovládat, což šetří zdroje a zvyšuje spolehlivost. „Mluvíme o ekonomickém procesu, který také šetří značnou energii,“ říká 31letý muž, který se k Lackwerke Peters připojil před sedmi lety po absolvování bakalářského studia inženýrství na Niederrhein University of Applied Sciences, kde prosazuje inkjet technologii.

Obr. 2: Tisk nepájivé masky Elpejet® IJ 2467 v Peters R&D laboratoři. Foto: prezentace Peters

„Informujeme obchodní publikum Produktroniky, že jak inkjet nepájivá maska, tak proces nanesení jsou dlouhodobě udržitelné a splňují nejmodernější požadavky tohoto odvětví,“ říká manažer laboratoře Detlev Schucht a poukazuje na ekonomické i ekologické výhody. Prostřednictvím inkoustové tiskárny šetříme několik procesních kroků najednou.“ „Zjednodušeně vzniká méně odpadu, je potřeba méně energie a hospodárně využíváme high-tech produkt bez rozpouštědel,“ shrnuje 56letý muž. Tato technologie posunuje výrobce o krok dále, pokud jde o jejich CO2 stopu.

Rádi se s Vámi uvidíme na Produktronice 2023 na stánku Lackwerke Peters A2.354 nebo B3.343.


Nabízíme kvalitní prověřené materiály pro výrobu elektroniky od prvotřídních světových výrobců.
Díky více jak 25-letým zkušenostem jsme schopni Vám nabídnout odborné poradenství a servis v každé fázi naší spolupráce.
Naše skladové prostory v Brně umožňují vysokou flexibilitu v dodávkách zboží pro všechny regiony v ČR i na Slovensku.