Nepájivá maska Elpemer®SD 2463 FLEX-HF

Nepájivá maska od Peterse, dostupná v barvách transparentní zelené a jantarové, je vhodná pro pevné a flex-rigidní desky plošných spojů. Kromě tří funkcí „snadná aplikace sprejem nebo sítotiskem“, „přímá nebo kontaktní expozice“ a „flex-to-install“ navíc neobsahuje škodlivé fotoiniciátory SVHC 369 a 907. Pro flexibilní nosiče elektronických obvodů, SD 2463 FLEX-HF je proto ideálním produktem pro všechny oblasti použití. Maska se vyznačuje nejmodernějšími fyzikálními a mechanickými vlastnostmi.

„Flex-to-install“ znamená, že inkoust je flexibilní při namáhání ohybem, když je instalována obvodová deska,“ vysvětluje vedoucí laboratoře Detlev Schucht. Jednou ze svých silných stránek je, že tento produt je schopen spolehlivě pokrýt všechny oblasti desky plošných spojů, na které se v následujících pájecích procesech nebude připájet. Vedoucí výzkumu a vývoje Detlev Schucht vysvětluje: „Velká tvrdost a odolnost proti poškrábání dosažená po konečném vytvrzení chrání PCB před mechanickým poškozením při další manipulaci“. Elpemer® SD 2463 FLEX-HF je nasazován především v automobilovém a leteckém průmyslu. „Kromě toho se oblasti použití rozšířily na senzorovou a lékařskou techniku,“ říká Michael Kollasa. Vedoucí terénního prodeje ve společnosti Peters předpokládá, že odolnost masky bude nabývat na významu v oblasti flexibilních substrátů.

Přední výrobci náročných flex, rigid-flex a HDI substrátů zvolili Elpemer® SD 2463 FLEX-HF již více než šest let. Jako příklad lékařské techniky uvádí Michael Kollasa sluchadla, která vyžadují vícenásobně složené flexibilní obvodové desky, aby zabíraly minimum místa. „Průměry ohybu jsou velmi malé, do 1 mm,“ říká Michael Kollasa. Vysoce flexibilní dvousložková maska vyvinutá v laboratořích Peters je v podstatě fotozobrazitelný inkoust. Díky rozlišení < 40 µm (u přímé expozice) a vynikajícím dielektrickým vlastnostem je ochranný povlak zvolen pro ultrajemné vodiče a v technologii SMD jako alternativa k flexibilním krycím fóliím. Nepájivé masky této řady se nanášejí horizontálním nebo vertikálním oboustranným sítotiskem a jsou vyvolávány vodně-alkalicky. „Vyznačují se rychlou a snadnou zpracovatelností, nízkou expoziční energií a odolností v chemických lázních,“ říká Sven Kramer, vedoucí aplikační technologie ve společnosti Peters. Maska  vykazuje mimořádnou odolnost v chemických a galvanických nikl/zlato a chemických cínových lázních, kromě OSP procesů. Kritérium „bez toxických fotoiniciátorů“ je další Elpemeru® SD 2463 FLEX-HF. „Tento produkt je absolutně aktuální, odráží technický pokrok a splňuje mezinárodní bezpečnostní standardy,“ zdůrazňuje Sven Kramer, který je také produktovým manažerem rodiny produktů Peters Elpemer® u světového dodavatele nátěrových hmot pro elektroniku. Podle Svena Kramera je kritérium „bez fotoiniciátoru 907 a bez dalších látek SVHC“ jedinečným prodejním argumentem, který si Peters může nárokovat. „Byli jsme přece první na světě, kdo představil moderní a nezávadnou fotomasku pro oba expoziční procesy,“ dodává vedoucí laboratoře Detlev Schucht.

V souladu s Petersovou odborností v oblasti speciálních povlaků je Elpemer® SD 2463 FLEX-HF bez halogenů v souladu s JPCA-ES-01-1999 a má dobrou odolnost v pájecí lázni i při bezolovnaté pájce. Kromě toho Elpemer® pájecí odolnost SD 2463 FLEX-HF vykazuje nejlepší třídu plamene UL 94 V-0, UL č. E80315. Toto je registrovaná ochranná známka společnosti Underwriters Laboratories Inc., Northbrook, Illinois, která je celosvětově nejuznávanějším testovacím orgánem. Petersův tým také poukazuje na stálou dostupnost těchto masek k okamžitému prodeji nebo testům.

www.peters.de


Nabízíme kvalitní prověřené materiály pro výrobu elektroniky od prvotřídních světových výrobců.
Díky více jak 25-letým zkušenostem jsme schopni Vám nabídnout odborné poradenství a servis v každé fázi naší spolupráce.
Naše skladové prostory v Brně umožňují vysokou flexibilitu v dodávkách zboží pro všechny regiony v ČR i na Slovensku.