ELPEGUARD® SL 1800 FLZ odolává extrémním mrazům

Krycí lak ELPEGUARD® SL 1800 FLZ přesvědčí svou teplotní flexibilitou, zejména při nízkých teplotách. Nový produkt z výzkumných laboratoří Lackwerke Peters tak překračuje průmyslový standard pro akryláty ohebné za studena až o 25°C.

Jinými slovy, konformní povlak nevykazuje žádné negativní účinky ani při teplotních šocích mezi 125 °C a -65 °C. „Pro automobilový a letecký sektor se nyní požaduje jít i za nejnižší bod -40 °C, a to do ještě extrémnějších mrazů. Náš produkt ELPEGUARD® splňuje požadavky těchto průmyslových odvětví,“ uvádí Stefan Schröder.

Vlevo: konvenční konformní nátěr při teplotním šoku až -65 °C; vpravo ELPEGUARD® SL 1800 FLZ: Povrch desky nevykazuje žádné praskliny ani při extrémním mrazu. Fotografie: Peters

Globální produktový manažer konformních laků odkazuje na dlouhodobé testy prováděné v Lackwerke Peters klimatické laboratoři. V testovací skříni nejnovější generace, tedy systému teplotních šoků VT³ 7012 S2, prochází elektronické součástky a desky plošných spojů několika rychlými teplotními změnami v rozmezí -80 °C až +220 °C. Stefan Schröder po dokončení této testovací fáze zdůrazňuje, že s SL 1800 FLZ lze další vývoj Peters klasické rodiny konformních povlaků ELPEGUARD® 1307 považovat za úspěšný. S ELPEGUARD® SL 1800 FLZ vysoce specializovaný výzkumný a vývojový tým v Kempenu opět přišel s řešením orientovaným na budoucnost a praxi. „Novinka má ještě lepší koncové vlastnosti,“ říká Stefan Schröder.

Z rodiny fyzikálně schnoucích tenkovrstvých nátěrů je tento modifikovaný akrylát měřítkem všeho na světovém trhu. Kromě vysoké odolnosti proti tepelným šokům se tento produkt vyznačuje také dobrou smáčivostí silikonem kontaminovaných povrchů výběrem řady konformních laků ELPEGUARD® SL 1801 FLZ.

To, co dělá rozdíl a třešničku na dortu pro příslušná průmyslová odvětví při výběru ELPEGUARD® SL 1800 FLZ, je podle Stefana Schrödera jeho extrémní odolnost i vůči velmi nízkým teplotám. Například v automobilovém průmyslu je třeba počítat s tím, že vozidla musí být spolehlivě provozuschopná i v oblastech s trvalými mrazy pod -40 °C. Ve vesmíru jsou desky plošných spojů a jejich povlaky vystaveny ještě nižším teplotám pod nulou. Jak říká Stefan Schröder, tento druh námrazy by mohl být nebezpečný pro konvenční akryláty, protože vlasové trhliny by mohly vést k pronikání vlhkosti, což by v nejhorším případě mohlo způsobit selhání elektroniky. S ELPEGUARD® SL 1800 FLZ neexistuje riziko tvorby dendritů ani za obtížných podmínek, pokud byl nátěr správně aplikován. „A to je přesně důvod, proč technologická průmyslová odvětví vyrábějí bezpečně, když důvěřují tomuto akrylátu pružnému za studena od Lackwerke Peters“.

Stefan_Schröder

Stefan Schröder v klimatické laboratoři, kde byl ELPEGUARD® SL 1800 FLZ testován za extrémních podmínek v nové testovací skříni. Výsledek: Odolnost novinek Peters vůči teplotním šokům je mimořádná. Foto: Axel Küppers

Ve prospěch ELPEGUARD® SL 1800 FLZ hovoří také to, že splňuje nejlepší „třídu plamene podle UL“. Jinými slovy, jednosložkový povlak dosáhl třídy UL 94 V-0, UL č. E80315. UL je registrovaná ochranná známka společnosti Underwriters Laboratories Inc., Northbrook, Illinois, mezinárodně uznávané testovací organizace. „Kromě toho je opravitelný – což je také to, co zákazníci v dnešní době požadují“, říká Stefan Schröder. To umožňuje dlouhodobě šetřit náklady. Opravitelný znamená, že lze ELPEGUARD® snadno odstranit ředidlem V 1800 a po opravě jej znovu použít. Stefan Schröder uzavírá: „Nový produkt řady ELPEGUARD® SL 1800 FLZ se výborně hodí k ochraně a izolaci osazených desek plošných spojů, takže tyto mohou splňovat ještě vyšší požadavky na spolehlivost a životnost. Tento lak také nabízí vynikající ochranu proti elektrokorozi díky své vysoké odolnosti proti vlhkosti a kondenzované vodě“.

Vývojem ELPEGUARD® SL 1800 FLZ podtrhuje skupina Peters svou vedoucí pozici na světovém trhu v oblasti high-tech povlaků pro elektroniku, od výroby desek plošných spojů a ochrany sestav a elektronických součástek až po integrovaná řešení pro technologii povlakování. Podle generálního ředitele Peters Ralfa Schwartze lze high-tech povlaky použít ve všech druzích průmyslových aplikací a Peters je připraven kdykoli dodat.


Nabízíme kvalitní prověřené materiály pro výrobu elektroniky od prvotřídních světových výrobců.
Díky více jak 25-letým zkušenostem jsme schopni Vám nabídnout odborné poradenství a servis v každé fázi naší spolupráce.
Naše skladové prostory v Brně umožňují vysokou flexibilitu v dodávkách zboží pro všechny regiony v ČR i na Slovensku.